Najpiękniejsza lekcja Katechezy

Kategoria: oddziałystrefa rodzica

Drodzy Rodzice i Opiekunowie Dzieci

W związku z trudną sytuacją, którą przychodzi nam się zmierzyć, kieruję do wszystkich Rodziców i Opiekunów wielką prośbę o najpiękniejszą lekcję i formę katechezy, jaką jest wspólna rodzinna modlitwa. Niech świadectwo nas dorosłych daje dzieciom wzór do naśladowania. Bardzo proszę, aby każdego dnia w naszych modlitwach pamiętać o tych, którzy opiekują się chorymi, za wszystkich chorych i za jak najszybsze ustanie epidemii.

Nasze radio RDN każdego dnia transmituje modlitwę różańcową o godz. 20.30 w łączności z Biskupami i Księżmi naszej diecezji w intencji ustania epidemii – zachęcam, aby łączyć się i razem wspólnie modlić się do Boga.

Okres wielkopostny to czas nabożeństw Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali – nie mogąc uczestniczyć bezpośrednio w kościele łączmy się za pośrednictwem radia :

Piątek – Godzina z Pasją – Droga Krzyżowa godz. 17.10

Sobota – Droga Krzyżowa godz. 19.00

Niedziela  Gorzkie Żale godz. 17.00

oraz każdego dnia w godzinę Miłosierdzia – 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia

Proponuję również korzystanie z dobrych stron internetowych dla dzieci, na których jest wiele ciekawych i wartościowych treści :

www.promyczek.pl

Katolicki portal dla dzieci o tematyce religijnej. Znajduje się tu dużo ciekawych informacji, gier i zabaw, konkursów i „Promyczkowe” radio i telewizja.

www.malygosc.pl

Strona internetowa „Małego Gościa Niedzielnego” – miesięcznika o tematyce religijnej dla dzieci i młodzieży.

www.malyprzewodnik.pl

Katolicki portal dla dzieci. Informacje, katechezy, puzzle i zabawy, galeria rysunków dzieci. Przez stronę można przesłać pytanie do księdza.

Pozdrawiam: Aneta Kozioł