Zajęcia otwarte dla Rodziców

IMG_5064

Dnia 5 maja 2017 roku rodzice  dzieci z oddziału III zostali zaproszeni na zajęcia otwarte  które odbywało się pod hasłem „Mamo, tato zobacz jak uczę się i bawię w przedszkolu”. Celem zajęcia było m.in.:

- Kształtowanie gotowości do nauki czytania i pisania
- Rozwijanie więzi z rodziną poprzez wspólne uczestniczenie w zabawach i ćwiczeniach

Podczas zajęć dzieci miały okazję  zaprezentować swoje wiadomości i umiejętności z zakresu przygotowania do nauki czytania i pisania oraz umiejętności poprawnego liczenia. Zadania dla dzieci przeplatane były wspólnymi zabawami z rodzicami, które wywołały wiele radości wśród  dzieci i rodziców. W ramach ewaluacji zajęć pani dyrektor oraz rodzice nagrodzili wszystkie dzieci za  starania wręczając naklejki : „Zachowanie na medal”, , „Świetnie liczę”, „Ładnie czytam”, „Pięknie rysuję i koloruję”.

Zajęcia tego typu realizowane są w ramach planu współpracy przedszkola z Rodzicami i umożliwiają Rodzicom poznanie sposobów pracy nauczycieli z dziećmi, relacji pomiędzy nauczycielami a dziećmi oraz dokonanie obserwacji zachowania dziecka na tle grupy. Takie zajęcia pozwalają również na śledzenie postępów własnego dziecka w zakresie osiąganych kompetencji fizycznych, umysłowych czy społecznych.

Serdecznie dziękujemy  wszystkim obecnym rodzicom  za poświęcenie swojego czasu i wspólną zabawę.

J.Truchan

IMG_5058 IMG_5060 IMG_5062  IMG_5064 IMG_5065 IMG_5067 IMG_5069 IMG_5070 IMG_5071 IMG_5072 IMG_5073 IMG_5076