Z przyrodą przez cały rok

IMG_5854

„Z przyrodą przez cały rok” to nazwa projektu, który już drugi rok kontynuowany jest w Przedszkolu Publicznym w Ciężkowicach.

W ramach aktywności zdrowotno-ruchowej dzieci prawie codziennie przybywają w ogrodzie przedszkolnym bawiąc się i ćwiczą na placu zabaw. Wychodzą też na spacery i wycieczki. Najwięcej wrażeń i radości sprawiła dzieciom wycieczka do rezerwatu przyrody „Skamieniałe Miasto”, gdzie oprócz utrwalania legend dotyczących powstawania poszczególnych skał dzieci podziwiały osobliwości rezerwatu w kolorach złotej jesieni.

W ogrodzie przedszkolnym przeprowadzone zostały zajęcia edukacyjno-artystyczne pt. „ Powitanie Jesieni”, które ciekawie i z uwzględnieniem różnych form i metod pracy, zaprezentowała nauczycielka przebrana w postać „ Jesieni”.

Przedszkolacy z ochotą przystąpili do akcji „Sprzątanie świata”. Wyposażenie w worki i rękawice ochronne porządkowali teren wokół przedszkola. Akcja ta oprócz wartości edukacyjnych przyczyniła się do podniesienia poziomu estetyki otoczenia.

Wycieczka do Skamieniałego Miasteczka

Powitanie Jesieni