WYCHOWANIE PATRIOTYCZNE W NASZYM PRZEDSZKOLU

Patriotyzm wyraża się w przywiązaniu do swej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, do obyczajów i kultury narodowej, w szacunku dla ludzi, którzy ją tworzyli. Dla małego dziecka Ojczyzną jest jego wieś czy miasto, w którym mieszka z rodziną, przedszkole i koledzy, sąsiedzi, gdzie wszystko jest znajome i bliskie, gdzie czuje się zadomowiony i bezpieczny.  Ten krąg stopniowo rozszerza się. W przedszkolu dzieci poznały symbole narodowe: flagę, godło, hymn, zarys mapy Polski. Z okazji Święta Niepodległości wieszaliśmy flagę na budynku przedszkola, odwiedziliśmy miejsca pamięci narodowej, zanieśli kwiaty i znicze na żołnierskie groby.  Staramy się wzbudzać u przedszkolaków szacunek, podziw dla bohaterstwa żołnierzy, ludzi prześladowanych i trudu ludzi działających dla kultury i tradycji narodowej.

IMG_7613 IMG_7614 IMG_7629 IMG_7631 IMG_7633 IMG_7634 IMG_7639 IMG_7641