Współpraca z rodzicami to podstawa prawidłowego funkcjonowania przedszkola

Współpraca z rodzicami to podstawa prawidłowego funkcjonowania przedszkola

Aktywna, a zarazem owocna współpraca Przedszkola Publicznego w Ciężkowicach z Rodzicami i środowiskiem lokalnym uatrakcyjnia i wzbogaca podejmowane przez naszą placówkę działania wychowawczo-edukacyjne. Współpraca z rodzicami to podstawa prawidłowego funkcjonowania przedszkola.W trosce o jednolite oddziaływania, nauczyciele systematycznie informują rodziców  o realizowaniu zadań wychowawczych i kształcących.

Rodzice na bieżąco informowani są o sukcesach i kłopotach ich dzieci, a także włączają się do wspierania osiągnięć rozwojowych dzieci i łagodzenia trudności na jakie natrafia już w przedszkolu. Rodzice współpracują w sprawach przedszkola przez organizację wydarzenia, w których biorą udział ich dzieci. Zabawa Karnawałowa oraz  Dzień Babci i Dziadka zorganizowany przez rodziców przy współpracy z OSP były przykładem uatrakcyjniania procesu wychowania i kształcenia dzieci na poziomie przedszkolnym:

- OSP w Ciężkowicach- dziękujemy za udostępnienie sali balowej i zaplecza kuchennego,

- Rodzicom za przygotowanie smacznego bogatego i zdrowego poczęstunku,

- Panu Robertowi Kaczocha za oprawę muzyczną i wodzirejowanie na balu maskowym,

- Rodzicom i Dzieciom za pomysłowe stroje przebierańców, udział w wesołej zabawie, którą będziemy jaszcze długo wspominać.

Przez cały rok wspólnie z CKiP Gminy Ciężkowice realizujemy projekt „ Na dobry początek!” Fundacji im. Jana Kantego Steczkowskiego, którego głównym celem jest organizacja zajęć edukacyjnych dla dzieci w wieku przedszkolnym.

Dobrze zorganizowana współpraca z Rodzicami i środowiskiem lokalnym pozwala z pasją realizować zamierzenia edukacyjne wychowując twórczych, radosnych kreatywnych absolwentów, którzy w przyszłości potrafią odnaleźć się w tym środowisku.