„Spotkanie z Polcią”

20161213_074529

Polcia, jedna z gwiazdek unijnej flagi, postanowiła wyruszyć w podróż po Małopolsce. Jest odważna, ciekawa świata i nie boi się zadawać żadnych pytań. Szuka ciekawych miejsc, które wypiękniały dzięki unijnym funduszom i gdzie świetnie bawią się zarówno dzieci, jak i ich rodzice. Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema, Muzeum Etnograficzne, Małopolskie Centrum Dźwięku i Słowa w Niepołomicach, Skamieniałe Miasto w Ciężkowicach, Miasteczko Galicyjskie w Nowym Sączu czy Kopalnia Soli w Wieliczce – to tylko niektóre z miejsc, jakie najmłodsi czytelnicy mogą zwiedzać oczami Polci. Dokąd dotarła i co zobaczyła, można sprawdzić w najnowszej książce dla dzieci „Co się stało z Polcią?”.

12 grudnia 2016r. odwiedziła Muzeum Przyrodnicze im.Krystyny i Włodzimierza Tomków w Ciężkowicach aby spotkać się z nami, przedszkolakami z Publicznego Przedszkola w Ciężkowicach. Spotkanie otworzył wicemarszałek dr Stanisław Sorys a poprowadzili animatorzy. Dzieci żywo dyskutowały słuchając czytanych fragmentów książki a następnie samodzielnie zdobiły wizerunki gwiazdkowe Polci. Na zakończenie miłego przedpołudnia w Muzeum, Pan Szczepan zabrał dzieci do batyskafu na pełną przygód podwodną podróż nurtem rzeki Biała Tarnowska. Każde dziecko jako prezent otrzymało z rąk Marszałka Województwa Małopolskiego książkę o Polci, malowankę z zadaniami i zagadkami oraz piórnik – przytulankę.

(B.K)

dsc_1671 dsc_1674 dsc_1682 dsc_1683 dsc_1692 dsc_1701 dsc_1708 dsc_1716 dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav