Spotkanie z pielęgniarką

IMG_2806

Dnia 22 czerwca gościliśmy w naszym przedszkolu panią pielęgniarkę – mamę naszego kolegi Mikołaja z grupy I.
Nasz gość w ciekawy dla dzieci sposób przekazał im informacje na temat podstawowych zasad higieny ciała i dbania o zdrowie.
W czasie spotkania dzieci dowiedziały się , w jaki sposób można zapobiegać infekcjom, jak należy o siebie dbać, ubierać się stosownie do pogody ,  jak bardzo ważne w życiu jest zdrowe odżywianie się – spożywanie owoców i warzyw. Same również dzieliły się swoją wiedzą i doświadczeniami.
Pani pielęgniarka opowiedziała też o swojej pracy i przyniosła ze sobą różne akcesoria takie jak: stetoskop, różne rodzaje  strzykawek, zestaw do kroplówek, bandaże, plasterki, ciśnieniomierz, nowoczesny termometr do pomiaru temperatury ciała i wiele innych oraz wyjaśniła do czego służą.
Na zakończenie w ramach podziękowania dzieci wręczyły pani pielęgniarce drobny upominek laurkę i koszyczek. Również  wszystkie przedszkolaki otrzymały od gościa niespodziankę- kolorową naklejkę – DZIELNY PACJENT. Serdecznie dziękujemy pani pielęgniarce za przybycie, mile spędzony czas, za podzielenie się swoją wiedzą i umiejętnościami, a przede wszystkim za cierpliwość i dobre rady.

J.Truchan

IMG_2799 IMG_2800 IMG_2805 IMG_2807 IMG_2808 IMG_2814 IMG_2816 IMG_2815