Poranek Wielkanocny

images

Zbliżające się święta Wielkanoce stały się okazją, aby zaprosić panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Ciężkowicach do naszego przedszkola w celu zainteresowania dzieci folklorem naszego regionu. Przedstawicieli koła ubrane w przepiękne stroje krakowskie zaprezentowały wytwory sztuki ludowej takie jak palmy i pisanki. Odpowiadały dzieciom o tradycja i symbolach związanych z Wielkanocą na naszym terenie aby rozbudzić dzieci chęć kultywowania zwyczajów Wielkanocnych, włączyły je do aktywnego działania. Jedna grupa zdobiła jajka kolorowym woskiem na gorąco. Druga grupa zwijała bibułkę w rureczki i kuleczki. Trzecia grupa oklejała styropianowe jajka wytworzonymi przez dzieci ozdobami. Każde dziecko miało możliwość kształtowania umiejętności i wrażliwości estetycznej podczas podejmowania określonych działań plastycznych. Paniom z Koła Gospodyń serdecznie dziękujemy za efektowną działalność artystyczną i chęci dzielenia się swoją wiedzą.