Niezapomniana wycieczka

P1010293

28 maja 2014 r. dzieci z Przedszkola Publicznego w Ciężkowicach wyjechały na ekologiczną wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego” U Dajany” w Jastrzębi.

Dzieci miały okazję poznać wszystkie etapy wypieku chleba.. Same wyrabiały ciasto z mąki razowej na zakwasie, formowały chleby, które na długiej łopacie wkładały do rozgrzanego pieca chlebowego.

Dzieci pod kierunkiem pani Kostrzyńskiej piekły też rogaliki krucho-drożdżowe z jabłkami. Blisko czterogodzinny pobyt w gospodarstwie upłynął na zabawie, nauce, spotkaniu ze zwierzętami i spożywaniu zdrowych potraw z wyhodowanych w gospodarstwie produktów. Na pożegnanie każdy otrzymał „ pakiecik” z jeszcze ciepłym chlebem.

Dzięki dużemu zaangażowaniu gospodarzy ich życzliwości i gościnności wycieczka dostarczyła dzieciom wiele wrażeń, wzbogaciła ich wiedzę na temat ekologii, zdrowego odżywiania oraz ciężkiej pracy na gospodarstwie.