Akcja „GÓRA GROSZA” – edycja XVII

Kategoria: aktualnościosiągnięcia

gg2016-plakat-page-001

Nasze przedszkole podobnie jak w latach ubiegłych bierze udział w Akcji „Góra Grosza” – XVII edycja.
Celem tej akcji jest zebranie środków na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie nowych domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz dla najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze.

Akcja polega na zbiórce monet groszowych (od 1 gr. do 50 gr.).

Termin akcji „Góra Grosza” potrwa: 28.11.2016 r. – 09.12.2016 r.

Możliwa jest zbiórka większych nominałów, jednakże dla organizatorów akcji podstawowym celem jest uświadomienie dzieciom, że najdrobniejsze monety, zebrane w tak dużej liczbie, mogą stworzyć ogromny fundusz, dzięki któremu udzielona zostanie istotna pomoc bardzo wielu ich koleżankom i kolegom, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej.

gg2016-plakat-page-001