25 listopada- Światowy Dzień Pluszowego Misia

IMG_6020

25 listopada- Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzony również w Przedszkolu Publicznym w Ciężkowicach

Historia pluszowego misia zaczęła się w 1902 roku, kiedy to ówczesny prezydent Stanów Zjednoczonych Theodore Roosevelt, będąc na polowaniu sprzeciwił się zabiciu małego niedźwiadka. Świadkami tego wydarzenia był Clifford Berrymon, który uwiecznił to wydarzenie na rysunku. Rysunek ukazał się w waszyngtońskiej gazecie, gdzie zobaczył go właściciel sklepu z zabawkami Morris Michton. Pan Michton wpadł na pomysł aby wykonać kilka zabawek przedstawiających małego misia i zobaczyć jak się będą sprzedawały.

Pluszowe misie sprzedawały się doskonale i były marzeniem każdego dziecka.
Producent zwrócił się z prośbą do prezydenta o zezwolenie nadania misiom imienia Teddy i tak się je nazywa w USA do tej pory.

Od ponad 100 lat misie towarzyszą dzieciom na całym świecie , dając im radość, otuchę, pocieszenie, łagodzą rozłąkę i lęk przed samotnością.

W Przedszkolu Publicznym w Ciężkowicach dzień ten był szczególnie obchodzony.
Każdy przedszkolak w tym dniu przyniósł do przedszkola swojego ukochanego misia, w rytm muzyki zaprezentował swoją maskotkę w zabawie pt. „Parada misiów”. W prezentacji brał udział również prawie 50 letni miś jednej z nauczycielek , którym jako dziecko się bawiła.

Każda z grup przedstawiła krótki wierszyk i piosenkę opowiadającą o pluszowych misiach, oraz wesoło przy muzyce bawiła się z misiami.

Całej zabawie towarzyszył przerywnik śpiewany przez wszystkie dzieci „ Czy jest duży czy jest mały do zabawy doskonały”.

Na zakończenie dzieci odśpiewały „ misiowy hymn ” . pluszowy mis na całym świecie znany,” pluszowy miś przez dzieci jest kochany” . Otrzymały kartki z niedokończoną sylwetką misia i dorysowały mu : oczy, nos, buzie oraz łapy. Za piękną zabawę każdy dzieciak otrzymał medal i został włączony do grona przyjaciół pluszowego misia.

Obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia