Czas pożegnania

Kategoria: aktualnościaktualności

Szanowni Rodzice- Drodzy Nauczyciele- Kochane Dzieci

Ktoś mądry powiedział kiedyś, że życie składa się z powitań i pożegnań. To zdanie możemy z pewnością przytoczyć dzisiaj. Nie tak dawno witaliśmy się – był wrzesień i dzieci przyszły po raz pierwszy do naszego przedszkola. A dziś już nadszedł czas pożegnania. Ten wspólny rok minął nam bardzo szybko. Zaczęliśmy go typowo. Było wiele zabawy i nauki, było mnóstwo wspaniałych chwil. Przedszkole stało się dla dzieci drugim domem. Nasi najmłodsi wychowankowie bardzo szybko zaaklimatyzowali się w nowych warunkach naszego przedszkola.   Przedszkolaki ciekawe nowych wrażeń z entuzjazmem brały udział w zabawach i wzbogacały wiedzę o otaczającym świecie. Jednakże rozwój pandemii koronawirusa COVID-19 spowodował, że przez ostatnie 3 miesiące zajęcia edukacyjne odbywały się w warunkach domowych, a dzieci  uczyły się za pośrednictwem zdalnych technik. Chciałabym w tym miejscu bardzo podziękować przede wszystkim Rodzicom.  Bez Waszej pomocy i wsparcia nauczanie zdalne  nie byłoby możliwe. Dziękuję moim nauczycielom, którzy w bardzo szybkim czasie adaptowali swoje metody pracy do nowych wyzwań i oczekiwań stawianych nam przez Ministerstwo Edukacji, jak również dostosowali się do potrzeb wymuszonych przez pandemię. Dziękuję naszym dzieciakom, że potrafiły wykorzystać czas pracy  zdalnej do własnego rozwoju.  Mimo różnorodnych trudności nie poddawały się, były twórcze i chętne do pracy. Mimowolnie, odpowiadając na potrzebę czasu dokonaliśmy wszyscy  czasami rzeczy niemożliwych , a nasze dzieci  zdobywały  wiedzę i umiejętności  wykorzystując   znajomość różnorodnych technologii i programów.

Dziękuję Wam  za to .

Część dzieci z nami zostaje i cieszę się, że będziemy się jeszcze spotykać.

Zwracam się teraz do sześciolatków, które opuszczają  nasze przedszkole.

Kończy się właśnie okres pięknych, dziecięcych lat, które mieliście przyjemność spędzić w przedszkolu. Mam nadzieję, że spędziliście w przedszkolu lata, które przyniosły Wam wiele radości i zadowolenia. Już niedługo z przedszkolaków staniecie się uczniami. Wyfruwacie spod ‚naszych opiekuńczych skrzydeł“, tak jak ptaki wyfruwają z gniazda, gdy czują się już na tyle duże i silne, by o własnych siłach opuścić bezpieczne miejsce. Szkoła to dla was wyzwanie. To miejsce gdzie będziecie mogli doskonalić swoje wiadomości i umiejętności. Tam poznacie nowych przyjaciół i nauczycieli. Tam też, upłyną wam kolejne lata życia. Jestem z Was dumna, jak również z waszych rodziców i nauczycieli. Jestem też pewna, że poradzicie sobie na nowej drodze obowiązków szkolnych. Życzę Wam wielu sukcesów w nauce, abyście byli dumą dla rodziców i przykładem dla innych dzieci. Gratuluję rodzicom tak wspaniałych, mądrych, twórczych i inteligentnych dzieci. Kochani, czasem wspomnijcie przedszkole, odwiedzajcie nas często ‐ my zawsze czekamy na was z otwartymi ramionami.

W tym miejscu   składam serdeczne podziękowania nauczycielom, za trud i wysiłek codziennej pracy , za dbanie zarówno o edukację naszych wychowanków jak i o ich bezpieczeństwo, dziękuję za podejmowanie inicjatyw także tych drobnych może mało zauważalnych, ale składających się na budowanie pozytywnego wizerunku przedszkola. Dziękuję Wam za dbanie o dobrą organizację czasu pracy , cenne wskazówki .

Podziękowanie składam też Paniom z obsługi przedszkola   – za gospodarność i rzetelne,  uczciwe wykonywanie powierzonych obowiązków

Słowa podziękowania kieruję do Rady Rodziców oraz do wszystkich rodziców, którym zależy na dobru naszego przedszkola, na budowaniu jej pozytywnego wizerunku.

Dziękujemy Wam Drodzy Rodzice za życzliwość, wspaniałą  owocną współpracę oraz  za zaangażowanie się w życie przedszkola.  Dziękujemy za dobre słowo, za to , że doceniacie pracę z Waszymi dziećmi .

Dziś w imieniu Rady Pedagogicznej i Pracowników przedszkola  pragnę Wam serdecznie za to podziękować .

Ale przede wszystkim dziękuję Wam Drogie Dzieci – za codzienny uśmiech i radość jaką nas obdarowywałyście, za entuzjazm i spontaniczność.

Szanowni Rodzice, Nauczyciele i Dzieciaki

Kończy się ten rok szkolny.

Życzę udanych wakacji, przyjemnego i zasłużonego wypoczynku. Wypoczywajcie, gromadźcie siły na następny rok szkolny. Nigdy jednak nie zapomnijcie o bezpieczeństwie. Bądźcie radośni                                   i swobodni, ale jednocześnie rozważni, przewidujący i ostrożni.

 

Spokojnych i bezpiecznych wakacji!                                                                                                                                                                                                                                                           Irena Sikora

      Dyrektor Przedszkola w Ciężkowicach.